Тимчасовий прихисток дітей

05.02.2023


Під час воєнного стану українські родини та особи, що проживають самостійно, можуть тимчасово прихистити дітей без батьківського піклування

1

Заявка в чат-боті

Залиште свою заявку у Telegram чат-боті «Дитина не сама». З вами зв'яжуться спеціалісти служби у справах дітей та визначать подальші дії. Строк опрацювання заявки - до 5 днів.Важливо! Для того, щоб під час війни прихистити дитину без батьківського піклування, родина (особа) повинна відповідати декільком критеріям. Перевірити відповідність вимогам можна тут. Додатково вам запропонують пройти онлайн навчання з влаштування, адаптації та догляду за дитиною.

2

Візит працівника служби у справах дітей

Працівник служби у справах дітей відвідає вашу оселю, обстежить умови проживання та складе відповідний акт, а також поспілкується з дитиною, щоб отримати її згоду на влаштування.

3

Підготовка документів

Підготуйте пакет необхідних документів:

заяву про надання згоди на тимчасове влаштування у свою сім'ю дитини

копію паспорта

акт обстеження умов проживання особи

письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, що проживають разом із вами, для проживання з дитиною на одній житловій площі

письмова згода дитини (якщо вона може висловити свою думку)

4

Отримання відповіді

Дозвіл

Служба у справах дітей видасть наказ про влаштування дитини у вашу сім'ю. Отримати результати заявник може особисто або через законного представника, поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу або електронною поштою.

Відмова

Оскаржити відмову можна в судовому порядку. Про спосіб та строки подання позовної заяви можна дізнатися у відповідному розділі на сайті Дія.

5

Зустріч з дитиною

Зустріч з дитиною відбувається в присутності представника служби у справах дітей. Перевезення дитини до сім'ї чи особи, яка надає прихисток, організовує служба у справах дітей за місцем знаходження дитини.

!  Важливо!

Враховуйте, що дитина, влаштована у вашу сім'ю, могла пережити психологічну травму та може потребувати допомоги.

Дитина не може бути вивезена за кордон без дозволу військової адміністрації за місцем перебування дитини.

Служба у справах дітей в будь-який час може відвідати вашу оселю, аби проконтролювати умови, в яких перебуває дитина.

Іноземні організації

Під час воєнного стану в Україні іноземні організації можуть тимчасово прихистити дітей без батьківського піклування

1. Заявка в чат-боті

Залиште свою заявку у Telegram чат-боті «Дитина не сама». З вами зв'яжуться спеціалісти служби у справах дітей та визначать подальші дії. Строк опрацювання заявки - до 5 днів.

2. Лист від Нацсоцслужби

Іноземна організація має отримати лист від Національної соціальної сервісної служби України з інформацією про порядок прийому українських дітей та переліком документів, які необхідно направити на адресу Нацсоцслужби.

3. Підготовка документів

Іноземна організація має підготувати запрошення на своєму офіційному бланку, адресоване Нацсоцслужбі або конкретному місцевому органу влади чи дитячого закладу, з якого організація бажає запросити дітей на тимчасове перебування. В запрошенні слід зазначити:

назву, юридичний статус, адресу місця знаходження організації, яка буде приймати та забезпечувати супровід дітей під час перебування

країну та адресу можливого місця розташування дітей

кількість та категорії дітей (діти-сироти, які виховуються в фостерних сім'ях чи сім'ях опікунів; діти, які виховуються в інтернатних закладах; діти з інвалідністю, які виховуються в інтернатних закладах, матері з дітьми, в тому числі з інвалідністю), яких ви можете прийняти у супроводі законних представників на тимчасове перебування

умови перебування дітей (місце проживання, харчування, медичне страхування, варіанти реабілітації тощо)

Іноземна організація також має надати рекомендаційний лист від органу влади країни (державного або органу місцевого самоврядування), в якому підтверджується спроможність організації забезпечувати прийом, перебування дітей у відповідності до вищезазначених вимог. Рекомендаційний лист не потрібен у разі, якщо суб'єктом, який надає запрошення, є орган державної влади або орган місцевого самоврядування.

4. Переговори

Національна соціальна сервісна служба України перевіряє отримані документи. У разі їх відповідності - надсилає обласним військовим адміністраціям, в яких є групи дітей, які потребують евакуації. Обласна військова адміністрація вивчає пропозицію, зв'язується з іноземною організацією та спільно розробляють логістику перевезення дітей та уточнюють умови організації тимчасового перебування дітей в запропонованій місцевості (закладі).

5. Перевезення дітей

Питання перевезення дітей вирішується по-різному. Як правило, українська сторона забезпечує перевезення дітей, сімей з дітьми до кордону, а приймаюча - по території країни, яка приймає дітей. Приймаюча сторона в запрошенні має зазначити умови перевезення дітей чи такі умови можуть бути узгоджені в процесі переговорів.

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати